Deklaracja o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw.

Już 1 lipca rozpocznie się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków , który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.  Każdy  budynek, który posiada źródło ciepła lub  spalania  paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklaracje można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu,  żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

Deklarację można złożyć wchodząc na stronę www.zone.gunb.gov.pl ,

Naciśnij - > złóż deklarację <- wypełnij ją i wyślij.

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe, jeżeli Twój dom posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021., na złożenie deklaracji masz 12 miesięcy. Jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po1 lipca deklarację musisz złożyć w terminie 14 dni.

Jeśli nie masz dostępu do internetu  albo podpisu elektronicznego  ? Deklarację możesz złożyć we właściwym dla miejsca budynku Urzędzie gminy osobiście lub listownie.

Data wytworzenia: 2021-06-30 14:26 Autor: Wiesław Łysak Data publikacji: 2021-06-30 14:26 Osoba udostępniająca na stronie: Wiesław Łysak Data ostatniej modyfikacji: 2021-06-30 Osoba modyfikująca: Wiesław Łysak