Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Zagrodno

Drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż zabudowanej nieruchomości gruntowej wraz z budynkiem oświatowym po byłej szkole podstawowej w Olszanicy

Działając na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów i rokowań na zbycie nieruchomości (t. j. z 2021 r. Dz. U. Poz. 2213) oraz Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 344).

WÓJT GMINY ZAGRODNO OGŁASZA

II przetarg ustny nieograniczony, na sprzedaż zabudowanej nieruchomości gruntowej wraz z budynkiem oświatowym po byłej szkole podstawowej w Olszanicy oraz budynkiem gospodarczym stanowiącej własność Gminy Zagrodno w obrębie Olszanica

 

PRZEDMIOT PRZETARGU:

 

Przedmiotem przetargu jest zabudowana nieruchomość gruntowa oznaczona w ewidencji gruntów i budynków jako działka 767/14 w obrębie geodezyjnym Olszanica o powierzchni 5 065 m2, dla której Sąd Rejonowy w Złotoryi prowadzi KW: LE1Z/00040626/3 wraz ze znajdującymi się na niej dwoma budynkami[1]:

  1. Budynek szkoły o powierzchni zabudowy 389 m2, (wg. KOB pow. użytkowa 290 m2), budynek powojenny z 1959 r., zlokalizowany w centralnej części działki, o rzucie prostokąta. Budynek ma konstrukcję tradycyjną, murowaną z cegły. Budynek parterowy z częściowo użytkowym poddaszem, podpiwniczony. Od roku 2021 budynek nieużytkowany oraz nieogrzewany. W budynku zlokalizowana była filia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Zagrodnie. W budynku wydzielone są pomieszczenia wykorzystywane jako sale lekcyjne, pomieszczenia socjalne, biurowe oraz sanitariaty. Wejście do budynku od frontu oraz boku budynku, ogrzewanie indywidualne do czasu zamknięcia placówki z pieca C.O., zasilającego grzejniki żeliwne rozprowadzone w budynku, obecnie w budynku zdemontowane źródło ciepła. Do działki doprowadzone wszystkie media – woda, prąd, kanalizacja sanitarna oraz światłowód. Obecnie budynek nieogrzewany i nieużytkowany, wymagający odświeżenia wnętrz i przebudowy wewnętrznych instalacji, elewacja w dobrym stanie, dach w części północnej wymieniony, reszta dachu w słabym stanie, dach nieocieplony, w budynku w części podpiwniczonej oraz na klatce schodowej czuć wilgoć.  
  2. Budynek gospodarczy o powierzchni zabudowy 23 m2 wykorzystywany na starą komórkę gospodarczą w złym stanie technicznym.
27-12-2023 dodano informację o wyniku przetargu

 


Data wytworzenia: 2023-10-18 15:04 Autor: Mateusz Iwiński Data publikacji: 2023-10-18 15:04 Osoba udostępniająca na stronie: Mateusz Iwiński Data ostatniej modyfikacji: 2023-12-29 Osoba modyfikująca: Mateusz Iwiński
Podmiot udostępniający informacje: Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Zagrodno Data stworzenia : 2017-02-23 14:24 Autor : Administrator Data publikacji : 2017-02-23 14:24 Osoba udostępniająca na stronie : Administrator Data ostatniej modyfikacji : 2023-08-24 20:21 Osoba modyfikująca : Administrator